Jak stworzyć bimber

Jak stworzyć bimberJeżeli zależy nam na stworzeniu bimbru, zacznijmy od zakupu odpowiedniego sprzętu. Aparaty do destylacji są szeroko dostępne, znajdziemy je zarówno w Łodzi, jak i w sklepach w całej Polsce, także tych internetowych. Wielu wybiera alembik – czyli prosty sprzęt laboratoryjny, składający się ze zbiornika i rurki. Alembiki mogą być metalowe i szklane. Innym narzędziem jest destylarka pot still. Ten typ jest nieco bardziej rozwinięty, zawiera termometr, kilka odgałęzienie. Przeważnie wygląda jak metalowy, aluminiowy walec. Destylarki pot still są przeważnie droższe, jednak pozwolą nam uzyskać bimber dobrej jakości.

Destylacja alkoholu – od czego zacząć

Po zakupie odpowiedniego aparatu do destylacji (destylarki pot still, bimbrownicy, alembiku) przechodzimy do tworzenia naszego bimbru. Przed destylacją tworzy się zacier, w którego skład wchodzą drożdże, mąka, cukier i woda. Następnie zacier musi postać do tygodnia, żeby mógł zostać użyty przez aparaty do destylacji. Powstały bimber można przeznaczyć do użytku własnego, ponieważ używanie destylatorów w warunkach domowych na wysoką skalę jest zakazane. Aparaty do destylacji powinny być używane z rozwagą.

Gdzie zakupić desylatory

Obecnie destylatory możemy kupić w atrakcyjnych cenach w Łodzi i w innych miastach, ale również w sklepach internetowych. Jednak kupując online należy być ostrożnym, żeby nasz aparat do destylacji był jak najskuteczniejszy i destylował wysokiej jakości alkohol. Warto zwracać uwagę na cenę, zbyt tanie destylarki mogą posiadać swoje wady.

Bimbrownictwo w Polsce

W Polsce używanie aparatów do produkcji bimbru jest zabronione, jednakże wiele osób używa destylatorów na własny użytek. Niektórzy radzą sobie używając alembików – często bardzo prostych i starych, niektórzy inwestują w lepszej jakości bimbrownice. Bimbrownictwo rozwija się w Łodzi, w Gdańsku, w mniejszych i większych wsiach. Łódź należy do miast, gdzie łatwo zakupisz bimbrownice. Destylatory pot still, bimbrownice i alembiki pomogą Ci wydestylować pyszny bimber.

One thought on “Jak stworzyć bimber

  1. Gustaw napisał(a):

    Witam,

    potrzebuję sprawdzonego przepisu na bimber. taniego i prostego do zrobienia, zna ktoś taki? Nie jestem koneserem, chcę się po prostu najebać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *