Dlaczego warto samemu destylować alkohol

destylator do bimbruSamodzielne wytwarzanie bimbru przeżywa swój renesans. Choć wiele osób nie rozumie idei wkładania wiele wysiłku i pracy w stworzenie kilku litrów doskonałego trunku, gdy na półkach sklepowych aż roi się od niesamowitych produktów tego typu, stale przybywa zwolenników tej metody.

  • Zwolennicy podają między innymi następujące powody, dla których zdecydowali się na destylację bimbru metodą tradycyjną:
  • Niesamowity klimat towarzyszący całemu przedsięwzięciu, przypominający stare pracownie alchemików
  • Powrót do tradycji i metod dziadów i pradziadów
  • Możliwość tworzenia trunku według własnego uznania, wybierając smak, moc i intensywność aromatu (można stworzyć owocowe nutki, kreując np. pyszną nalewkę)
  • Brak chemicznych dodatków w tym barwników, od których aż się roi na półkach sklepowych
  • Hobby, które wciąga po całości i sprawia, ze chce się tworzyć wciąż nowe i lepsze alkohole

Destylarka do bimbru z prawdziwego zdarzenia

bimbrownicaDecydując się na założenie własnej destylatorni warto zadbać o naprawdę profesjonalny sprzęt.

Destylatory za niewielką cenę powinniśmy omijać szerokim łukiem. Po pierwsze za ich pomocą nie osiągniemy głębi smaku i aromatu alkoholu. Po drugie wcale nie oszczędzimy, bowiem już po kilkukrotnym zastosowaniu z pewnością stwierdzimy, ze nie na to liczyliśmy.

Profesjonalny destylator pot still to niemały wydatek, ale efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Otrzymujemy doskonały alkohol wolny od wszelkich sztucznych substancji, w które bogate są produkty dostępne w sklepach.

Wybór destylatora

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór destylatorów. Jeśli zależy nam na uzyskaniu doskonałych efektów, np. bimbru o zawartości alkoholu nawet 95%. Miastem, w którym można znaleźć dużo sklepów oferujących różnego typu destylarki pot still jest Łódź. Wybór jest duży więc warto bardzo szczegółowo prześledzić ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *