Czym jest alembik?

alembikAlembik to niewątpliwie serce całego procesu destylacji. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest kształt, który każdy koneser doskonałych trunków z pewnością zna. Alembik składa się z ogromne kulistej komory zwieńczonej tak zwaną łabędzią szyją. Ten kształt ma niezwykle ważne zadanie. Od niego bowiem zależy smak i aromat trunku, który zamierzamy wyprodukować.

Alembik, jako profesjonalny aparat do destylacji, wykonany jest z prawdziwej miedzi. Jest to materiał bardzo reaktywny, który z łatwością katalizuje liczne reakcje chemiczne. Alkohol aplikowany do alembiku wchodzi w reakcję z miedzią tworząc bimber o niepowtarzalnym smaku, docenianym przez każdego!

Jak działa alembik?

Alembik jest profesjonalnym destylatorem, który wykorzystuje proces podziału substancji posiadających różną prężność par. Alkohol oraz woda posiadają zróżnicowaną temperaturę wrzenia. Alkohol w niższej temperaturze zaczyna wrzeć, dzięki czemu możemy wykorzystać proces skraplania i uzyskać trunek o dużo większej zawartości alkoholu. Dodatkowo możemy liczyć na wyjątkowy aromat, który otrzymamy tylko i wyłącznie przy użyciu profesjonalnego alembiku. Dzięki temu, że destylacja jest procesem niezwykle dynamicznym niemałą rolę pełni też sama miedź. Zostaje ona pochłaniana co pozwala na wydobycie prawdziwie niepowtarzalnego smaku.

Dzięki szczególnym właściwościom alembiku ten sposób wytwarzania bimbru służy do uzyskania wykwintnego alkoholu.

Destylator do bimbru – dlaczego warto?

destylacja bimbruZ dnia na dzień stale przybywa miłośników wytwarzania alkoholi w domu metodą tradycyjną. Ludzie chętnie powracają do korzeni, szukając dawno zapomnianych naturalnych smaków, których próżno szukać na półkach sklepowych. Alembiki to niemalże stuprocentowa gwarancja, że otrzymany bimber będzie wyjątkowo aromatyczny.

Dobra destylarka pomoże nie tylko uzyskać doskonały smak, ale także będzie długo służyła swojemu właścicielowi przez długi czas odwdzięczając się bimbrem na miarę prawdziwego bimbrownika!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *