Bimbrownica

bimbrownicaTo nic innego jak destylarka do bimbru. Wygląda jak kilkunastolitrowy zbiornik ze stali uszczelnionej silikonem i połączony różnego rodzaju wężykami w zestawie ze szklanymi artykułami. Ostatnią wymienianą częścią jest filtr węglowy, który jest wykonany ze stali nierdzewnej i to on sprawia, że alkohol jest oczyszczony. Ceny destylarek do bimbru są przeróżne i zależą od jakości i tego jakich materiałów użyto do jego wykonania. Najtańsze są destylatory pot still, które są bardzo proste w wykonaniu. Zaliczane są do metod klasycznych. Niektórzy zajmują się destylacją jako hobby. Destylatory Łódź mogą być elektryczne i gazowe. Jakie są przydatne akcesoria przy własnoręcznej destylacji alkoholu? Na pewno przydatna będzie dysza do płukania butelek, różne uszczelki i gumki, mieszadło, rurki fermentacyjne, suszarki do butelek, różnego rodzaju zakrętki, zamknięcia hermetyczne. W sklepach internetowych dostępne są również elektryczne zestawy do obciągu wina czy rurka fermentacyjna i rurka do odciągu.

Są różne metody jeśli chodzi o destylator pot still, jednak w najpopularniejszej wersji podstawową rzeczą jest kana do mleka albo nierdzewny keg od piwa. Ważną radą jest odpowiednia izolacja – zaoszczędza się wtedy na gazie. Przyda się też chłodnica i termometr, do mierzenia temperatury wywaru. Cała konstrukcja musi być uszczelniona, warto to dokładnie sprawdzić.

Destylarka do bimbru

Nasz kraj słynie z tego, że produkcja alkoholu za pomocą bimbrownicy jest nielegalna. Produkcja bimbru nawet w niewielkich ilościach jest zabroniona, grozi za to do roku pozbawienia wolności natomiast produkcja do sprzedaży nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast nalewki, które nie wymagają destylatora Łódź można spokojnie produkować, ale jedynie na swój prywatny użytek. To samo tyczy się wódki, tylko wymagany jest legalny spirytus i tak samo jak w przypadku nalewki musi być produkowana na własny użytek. Jeśli chodzi o wino – można produkować go dość dużo, ale tak samo jak wódka i nalewka – nie można odsprzedawać go innym osobom. Policjanci co jakiś czas znajdują miejsca, gdzie nielegalnie produkuje się bimber. Wiele osób jest za tym, aby zalegalizować produkcję na własny użytek, tak jak to jest w innych krajach. Bimbrownictwo kojarzy się z PRL, gdzie było bardzo trudno o alkohol bowiem jak wszystko i on był na tzw. kartki i można było dostać go więcej jedynie gdy brało się ślub. Co ciekawe, tajemnicza liczba 1410 jest kodem na proporcje jakich należy użyć przy przygotowaniu alkoholu.

One thought on “Bimbrownica

  1. Menka napisał(a):

    Ja właśnie teraz szukam destylarki do bimbru, zastanawiam się, czy inwestować w drogi sprzęt, czy kupować tańszy. Jednak stare sposoby sa najlepsze:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *